Injekčná lipolýza

Injekčná lipolýza je metóda formovania postavy, tvarovania prirodzených kriviek tela a slúži k odstráneniu tukových vankúšikov v problémových partiách tela. Táto metoda nie je určená na chudnutie a nemôže byť použitá u obéznych ľudí.

Zákrok sa doporučuje u mužov aj žien v týchto miestach - menšie tukové vankušiky na podbradku tváre, chrbáte, ramenách, stehnách, kolenách, lokalizované tukové nadorčeky kože - lipomy, zlepšenie celulitídy.

Klienti, ktorí sa rozhodnú pre túto metódu nesmú byť sledovaní pre závažné ochorenia obličiek a pečene, cukrovku, nesmú mať alergiu na sóju, prípadne závažné metabolické ochorenia.

Zákrok sa realizuje vpichmi do podkožia, injikuje sa látka enzymatickej povahy - Fosfatidylcholín, ktorá sa získava zo sojových bôbov. Po aplikácii dochádza k postupnému lokalizovanému rozpúšťaniu tuku. Zákrok treba opakovať asi 3 krát, najviac viditelných výsledkov je po druhej a tretej aplikácii. V priebehu ošetrenia aj v období medzi ošetreniami je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim, pravidelnú životosprávu. Opakovanie ošetrení je po 6 - 8 týždňoch. Po ošetrení može byť mierna citlivosť v mieste vpichu, začervenanie. Tuk sa z tela odburava lymfatickým a zažívacím systémom, pričom pokožka si v mieste zachováva svoju pružnosť a elasticitu.